gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,
zdrowie,  ZDROWIE I URODA

Maść / krem na gojenie ran – Argotiab

Trudno gojące się rany to zmora potrafiąca uprzykrzyć życie każdemu człowiekowi niezależnie od jego wieku. Statystycznie rzecz ujmując problemy z wygojeniem urazów, w których naruszona została struktura skóry właściwej i naskórka występują najczęściej w wieku starczym, jednak nie jest to reguła. Trudno gojące się rany przytrafić się mogą każdemu, w każdym wieku i w zasadzie bardzo trudno jest zdiagnozować przyczynę spowolnionego tempa regeneracji ciała! Niezależnie od przyczyn powstania rany i tempa jej gojenia się, zawsze można sprawić by proces ten był szybszy!gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,

Co przyspiesza gojenie ran?

Ogólnie rzecz ujmując na tempo gojenia się ran wpływa wiele czynników. Podstawowym z nich jest ilość trombocytów (płytek krwi) odpowiedzialnych za krzepliwość krwi, która kluczowa jest w pierwszej fazie gojenia się rany. Innymi czynnikami może być ogólny stan zdrowia, poziom elektrolitów, lub obecność czy niedobór w organizmie witaminy K. Do tego należy również uwzględnić obecność drobnoustrojów i wilgotność rany, które mogą przysporzyć wiele kłopotów z jej gojeniem się. Szybkie gojenie ran zależy zatem od wielu czynników, które w dużym stopniu można regulować i wspomagać.

Maść na gojenie ran – czy przyspieszy regenerację?

Jeśli zastosowana będzie zgodnie z zaleceniami zwykle przedstawionymi w ulotce lub przekazanymi przez lekarza lub farmaceutę – tak! Szybsze gojenie ran jest możliwe do osiągnięcia. Takie wynalazki jak maść na gojenie ran mają odpowiednio spreparowany skład chemiczny, który wpływa na wiele czynników mogących mieć z kolei znaczenie dla tempa gojenia się rany.

Maść na rany przyspieszająca gojenie przede wszystkim oczyści miejsce aplikacji z drobnoustrojów i zablokuje ich namnażanie się, dzięki czemu ryzyko wystąpienia groźnej, bolesnej i utrudniającej leczenie infekcji zostanie zminimalizowane praktycznie do zera. Druga rzecz – zwykle dla pacjentów najważniejsza – to działanie kojące i przeciwbólowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji przeciwbólowych i dających wrażenie chłodzenia nie będzie się odczuwało uciążliwego pieczenia lub swędzenia, które może doprowadzić do odruchowego rozdrapywania rany podczas snu, a to zdecydowanie nie sprzyjałoby szybkiemu gojeniu.

Ostatnią i najważniejszą funkcją maści na rany jest rzeczywisty wpływ na tempo zrastania się uszkodzeń lub regeneracji miejsc chorych. Maść na rany przyspieszająca gojenie dość często zawiera aktywne substancje takie jak różnego rodzaju związki cynku (zwykle sole lub kwas hialuronowy). Takie rozwiązania znane są np. w leczeniu trądziku lub wysypek uczuleniowych. Do skaleczeń, zadrapań i infekcji stosuje się też substancje zawierające alkohol (funkcja dezynfekująca), dekspantenol i związki chloru wpływające na rzeczywiste tempo zrastania się ran.

Jak przyspieszyć gojenie ran – kilka cennych porad

Szybkie gojenie ran jest osiągalne pod warunkiem, że postąpimy według kilku prostych reguł! Na pytanie, co przyspiesza gojenie ran odpowiedź udzielona została w kilku powyższych akapitach, jednak nawet ta wiedza zda się na nic, jeśli maść na gojenie ran zostanie źle dobrana. Przed zakupem odpowiedniego specyfiku czy nawet leku warto jest skonsultować się z farmaceutą lub nawet lekarzem rodzinnym. Te osoby pokierują leczeniem naszych urazów i dobiorą właściwe preparaty do rodzaju rany.

Warto też czytać ulotki lub dopytać się w aptece, czy dany zakup łączyć z plastrami lub innego rodzaju opatrunkami. Nie jest to bez znaczenia, bo zastosowanie np. gazy opatrunkowej do maści, która wyraźnie do tego nie nadaje się, może wręcz odwrócić sytuację, a szybsze gojenie ran stanie się bardzo trudne. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, by w przypadku, kiedy pomimo zastosowanych środków rana nadal nie chce się zagoić, niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego!

Chcesz zostać mamą? Sprawdź!
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę:
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę.