ocieplanie styropianem
elewacje,  ocieplanie,  ocieplanie budynków,  ocieplanie poddaszy

Elewacje, ocieplanie styropianem, docieplanie domów, ocieplanie bydunków

Ocieplanie domu – czy styropianem?

Dom, w którym zawsze będziemy czuli się komfortowo to taki, który między innymi zapewnia nam optymalne warunki cieplne. Nie w każdym bowiem domu, gdy tylko nastają chłodne dni, mieszkańcy bez dodatkowego ogrzewania wewnątrz mogą cieszyć się cieplnym komfortem. Ale jest na to sposób. Jest nim docieplanie domów. Jest to proces zmierzający właśnie do tego, aby poprzez położenie dodatkowej warstwy izolacyjnej zapewnić optymalną temperaturę wewnątrz budynku. Docieplanie to proces, który odbywa się na zewnętrznej powierzchni ścian budynku, jaką jest elewacja. Aby uzyskać efekt optymalny materiał izolacyjny powinien zostać położony na całej elewacji. Specyficzną jest sytuacja, jeśli ściana boczna budynku przylega bezpośrednio do ściany drugiego budynku. Wówczas wykonanie docieplenia nie jest potrzebne, a i jego wykonanie byłoby z resztą niemożliwe. Zanim zaczniemy ocieplać nasz budynek.

docieplanie domów ocieplanie budynków

Zanim zaczniemy ocieplać nasz budynek musimy dokładnie sprawdzić, w jakim stanie są elewacje. Jeśli są to elewacje nowe, dopiero co postawione, problemów z ociepleniem ich nie będzie. Ale jeśli mają one już swoją historię, mogą pojawiać się problemy. W pierwszej kolejności badaniu powinna zostać poddana nośność tynku. Kolejnym ważnym elementem jest zwilgotnienie elewacji, przy którym absolutnie nie wolno kłaść żadnych warstw izolujących. O tym, czy ściany są wilgotne może świadczyć między innymi pylenie powierzchni, zwilgotnienia czy pęknięcia. Przygotowujemy elewację Elewacja przed dociepleniem musi zostać odpowiednio przygotowana. W jaki sposób? Po pierwsze musimy ją dokładnie osuszyć. Jeśli przyczyną wilgoci jest deszcz, to wystarczy odczekać, aż ściany osuszy wiatr i słońce. Ale jeśli przyczyną są inne usterki, należy dodatkowo niezwłocznie je usunąć. Po dokładnym osuszeniu możemy przejść do drugiego etapu. Jest nim oczyszczanie elewacji.

Docieplanie domów, ocieplanie budynków, elewacje to wszystko w Hydro-Clean- solidna firma!

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ nawet najlepszy klej stosowany do przytwierdzania płyt izolacyjnych będzie gorzej wiązał, jeśli zostanie położony na choćby lekko zabrudzoną powierzchnię. Prostych plamek czy zabrudzeń można pozbyć się myjąc elewację szczotką, bądź polewając ją wodą pod ciśnieniem. Do bardziej zaawansowanych metod, ale też i bardzo skutecznych, należy mycie suchym lodem pod ciśnieniem. Są też doskonałe sposoby na pozbycie się tłuszczu. Gdy skończymy już mycie i elewacja wyschnie, możemy przejść do wyrównania ścian. Nie możemy robić tego klejem, dlatego przed jego nałożeniem powinniśmy zastosować wykonaną z cementu zaprawę wyrównującą. Dopiero wtedy możemy przejść do ostatniego etapu przygotowania- zagruntowania ścian. Grunt ma na celu zmniejszenie chłonności w stosunku do masy klejącej, co mogłoby przełożyć się na gorszy efekt trzymania. Gdy przygotowujemy się do docieplania, musimy wiedzieć też, jaki rodzaj nas interesuje. Dzisiaj bardzo popularne jest ocieplanie styropianem. Jest to rozwiązanie niezwykle trwałe i gwarantujące doskonałe efekty cieplne. Pod warunkiem jednak, że wszystkim zajmą się fachowcy.

elewacje ocieplanie budynków