Warning: Function putenv() was disabled by the domain protection module. Disable domain protection for this domain in the Server Panel to use this function. in /var/www/html/waf/domain_protection/function_warning.php on line 25
Nowoczesne elewacje jako ukłon w stonę estetyki
elewacje,  ocieplanie,  ocieplanie poddaszy

Nowoczesne elewacje jako ukłon w stonę estetyki

Elewacje, izolacja, ocieplanie styropianem!

Warto zastanowić się nad tym, jakie czynniki wpływają na ostateczna ocenę wyglądu zewnętrznego obiektów budowlanych. Nie bez powodu mówi się, że elewacje są jednymi z najważniejszych elementów związanych z wykończeniem każdego budynku: zarówno domu jednorodzinnego znajdującego się w niewielkiej miejscowości czy na obszarach podmiejskich, jak i kamienic znajdujących się w samym centrum zabytkowej starówki. Nazywa się je często metaforycznie twarzą domu. Elewacja ma do spełnienia kilka ważnych zadań, związanych z estetyką oraz funkcjonalnością domu. Jej funkcja ochronna wynika z tego, że ma przede wszystkich chronić ściany przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mowa tutaj o czynnikach atmosferycznych, takich jak chociażby deszcz, wilgoć, która może spowodować zagrzybienie ścian, a także niskie temperatury i mróz, a także o czynnikach mechanicznych, na przykład drobnych uszkodzeniach.

elewacja

Elewacja – wykończenie pięknego domu!

Właściwie zabezpieczone ściany wykazują zdecydowanie większa odporność i trwałość, niekiedy sięgająca nawet kilkudziesięciu lat. W celu zabezpieczenia ścian elewacje wykonuje się z różnego typu materiałów. Nowoczesne materiały elewacyjne są odporne, mają doskonałe parametry związane z izolacyjnością cieplną, a niejednokrotnie również akustyczną, a przy tym gwarantują stylowy wygląd. Stosuje się różnego rodzaju farby elewacyjne o specjalnym składzie i zróżnicowaną kolorystykę. Często stosowanymi materiałami są od pewnego czasy także panele elewacyjne używane z uwagi na łatwość montażu oraz szerokie możliwości wykończenia. Może na kłaść w różnych kierunkach ( w pionie, w poziomie czy na ukos), uzyskując w ten sposób bardzo atrakcyjne wzory i desenie, zgodne z najnowszymi trendami w budownictwie. Są również proste w konserwacji i ułatwiają dokonywanie ewentualnych napraw. Nie trzeba remontować całej elewacji, ponieważ wystarczy wymiana jednego lub kilku uszkodzonych albo odklejonych paneli. Decyzja o wyborze materiałów elewacyjnych zależy od inwestora, jego upodobań estetycznych i wymagań.

Elewacje, izolacja, ocieplanie styropianem… przez skuteczni-net