psychiatra warszawa, depresja warszawa, psycholog warszawa, psycholog dziecięcy warszawa, seksuolog warszawa, psychoterapia warszawa
depresja warszawa,  psychiatra warszawa,  psycholog dziecięcy warszawa

Psycholog dziecięcy w Warszawie, psychiatra

W poszukiwaniu dobrego psychiatry Warszawa

Coraz więcej rodziców nie radzi sobie ze swoimi dziećmi – widzimy to zwłaszcza sprawdzając nagłówki gazet, oglądając telewizję czy przeglądając Internet. Rzecz jasna, w życiu każdej rodziny mogą przydarzyć się sytuacje trudne, ale nie wszyscy potrafią sobie z tymi sytuacjami poradzić. Wówczas tylko pomoc dobrego psychologa dziecięcego pozwoli na rozwiązanie pojawiających się problemów.

Problemy z jakimi borykają się dzieci i ich rodzice to nie tylko te związane z edukacją, choć również w tych przypadkach psycholog dziecięcy warszawa może pomóc. Przede wszystkim jednak psycholog dziecięcy pomoże wówczas, gdy dziecko sprawia problemy wychowawcze, ma niską samoocenę, przeżywa rozwód rodziców lub inne problemy domowe. Ponadto niejednokrotnie dzieci mają zaburzenia lękowe czy zaburzenia odżywiania – wtedy również porada psychologa jest niezbędna.

Dobry psycholog dziecięcy w Warszawie i okolicy

Warto wspomnieć, że psycholog dziecięcy otacza opieką nie tylko dziecko, ale również całą jego rodzinę. Pomaga on rodzicom w dotarciu do dziecka i zrozumienia przyczyny jego problemów, co niejednokrotnie już jest rozwiązaniem kłopotów, które zaistniały.

Czy psychoterapia jest niezbędna dla dziecka? Niejednokrotnie tak się zdarza. Jest wiele zdarzeń, w których psychoterapia jest najlepszym wyjściem z trudnych sytuacji. Warto pamiętać o tym, żeby nie bagatelizować jakichkolwiek trudności, które zauważyliśmy u dziecka i zaangażować się w rozwiązanie ich. Jednak w przypadku, gdy nasze zaangażowanie to za mało, warto skierować się do specjalisty.

Psychoterapia dzieci – tak samo jak psychoterapia dorosłych – może odbywać się w formie spotkań indywidualnych z psychologiem, jak również spotkaniami grupowymi. Możliwa jest również psychoterapia rodzinna, w sytuacji, gdy pacjent swoim problemem pokazuje, że coś złego dzieje się w rodzinie – wówczas wszyscy domownicy są proszeni o branie czynnego udziału w sesjach terapeutycznych. O najlepszej formie psychoterapii decyduje psycholog dziecięcy wraz z rodzicami dziecka.

Nieprawdą jest, że psychoterapia jest kosztowna. Przede wszystkim jest ona dostępna bezpłatnie w ramach NFZ, jednak jest to opcja dla osób, którym problemy utrudniają funkcjonowanie. Ceny za sesję z psychoterapeutą wahają się od 50 do 150 zł. Mitem jest również, jakoby psychoterapia miała trwać wiele lat. Wszystko zależy od problemu z jakim przychodzi dziecko. Warto jednak pamiętać o tym – decydując się na psychoterapię – że jej czasu nie da się przewidzieć, ponieważ wszystko zależy zarówno od nas, jak i od rozmiaru problemu, z którym przyszliśmy.